Jaunųjų tyrėjų renginys – idėjų mugė
2014-11-22

Lapkričio 20–22 dienomis Vilniuje vyko kasmetinis jaunųjų tyrėjų renginys – Idėjų mugė. Šiemet joje dalyvauti panoro daugiau kaip šimto darbų autoriai, o vertinimo komisijai teko atsakingas darbas – atrinkti 60 geriausių mokslinių idėjų. Jas autoriai pristatė stendiniais pranešimais. Tarp mokslines tiriamąsias idėjas pristatančių 60 dalyvių iš visos Lietuvos – net 11 Juliaus Janonio gimnazijos moksleivių, klubo „MES‘ narių. Gimnazistai turėjo galimybę diskutuoti su mokslininkais, išklausyti jų pastabas ir patarimus.
Klubo „MES“ narių darbai šiemet pasižymėjo didele įvairove. Ligija Andrijauskaitė pristatė darbą „Pelėsio sporų struktūros ir sudėties tyrimas“, Karolis Šikšnys – „Paviršiaus, ŽD ir apšvietimo įtaka pelėsių išskirtiems mikotoksinams“, Greta Patkauskaitė – „Kvapiosios pelargonijos (Pelargonium odoratissimum) antibakterinės, fungicidinės savybės ir jų taikymas“, Juozas Matas Pažėra – „Magnetinio lauko įtaka kalcio karbonato polimorfiniams mineralams vandenyje“,Mantas Misiūnas – „Kaštoninių keršasparnių (Camerania ohridella) atsparumas temperatūros pokyčiams“, Kotryna Gečaitė – „Įvairių cheminių ir biologinių medžiagų įtaka bakterijų kolonijoms“, Julius Alešiūnas – „Skysto feromagnetiko pernaša augaluose“,Ieva Janiškevičiūtė – „ Skirtingo spektro šviesos šaltinių įtaka augalo augimui ir vegetacijai“, Dovydas Linkevičius – „Skirtingų rūšių biokuro pelenų efektyvumo tyrimas“, Lukas Elenbergas – „Energijos gavimas iš bangų sukelto rezonanso skystyje“, Gabrielė Meškūnaitė – „Išorinių veiksnių įtaka dangų paviršiaus kokybei elektrolizės proceso metu“.
Įvertinusi idėjas, mokslininkų ekspertų komisija nusprendė išskirti ir apdovanoti keletą dalyvių. Džiugu, kad tarp 10 apdovanotųjų – 4 janoniečiai:

  • „Už idėjos aktualumą“

Ligija Andrijauskaitė („Pelėsio sporų struktūros ir sudėties tyrimas“) ir Karolis Šikšnys („Paviršiaus, ŽD ir apšvietimo įtaka pelėsių išskirtiems mikotoksinams“)

  •  „Už perspektyvą“

Greta Patkauskaitė („Kvapiosios pelargonijos (Pelargonium odoratissimum) antibakterinės, fungicidinės savybės ir jų taikymas“)

  •  „Už atkaklumą“

Juozas Matas Pažėra („Magnetinio lauko įtaka kalcio karbonato polimorfiniams mineralams vandenyje“)
Klubo vadovė fizikos mokytoja Valentina Rakužienė baigiamojoje konferencijoje pasidalino patirtimi, kaip sudominti mokinius tiriamąja veikla.
Klubas ‚MES“ – žinomas ir gerbiamas visoje Lietuvoje, ir dėl to šiais metais mūsų gimnazijos mokiniams buvo patikėta sunki ir atsakinga užduotis – organizuoti renginio dalyviams laisvalaikį. Klubiečiai parengė užduotis ir pravedė „Protų kovas“ visiems konkurso dalyviams – mokiniams, mokytojams bei organizatoriams. Džiaugiamės, kad janoniečių parengtos užduotys buvo puikiai dalyvių įvertintos.
Septintoji Idėjų mugė baigėsi, dabar mokinių laukia kruopštus ir, tikime, įdomus darbas, kad pavasarį mokslinius darbus jie galėtų pristatyti ES JMK nacionaliniame etape.

Ligija Andrijauskaitė,
klubo MES narė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Ketvirtadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas