JAUNIMO VERSLUMO TURNYRAS FIX‘14 (Future Ideas eXperiments)
2014-02-13

Šių metų vasario 13 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko idėjų generavimo projekto
FIX‘14 I etapo turnyras. Kolegijų studentai, profesinių mokyklų ir gimnazijų mokiniai, besidomintys verslu, atliko verslo įmonių ir organizacijų pateiktas užduotis, bendradarbiavo su patyrusiais verslo žmonėmis, universiteto dėstytojais. Šiame verslumo turnyre susirungė 29 komandos iš Šiaulių, Mažeikių, Klaipėdos, Radviliškio, Kauno, Pasvalio bei Rietavo. Jame dalyvavo net dvi mūsų gimnazijos komandos (trečiokų ir ketvirtokų), kurias koordinavo ekonomikos mokytoja A. Šmitienė.
Būsimuosius verslininkus pasveikino Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. D Jurgaitis, Socialinių mokslų fakulteto dekanas doc. dr. G. Šaparnis, Šiaulių Prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius A. Jonuška.. Verslo sėkmės istorijomis pasidalijo įvairūs verslo atstovai. Idėjų generavimo metodo ,,Ramunė” metu kiekviena komanda ekspertams pristatė užduoties įgyvendinimo idėją. Penkiolika ekspertų vertino komandos, atstovaujančios pasirinktai įmonei, pristatymo kūrybingumą, inovatyvumą, realumą ir praktinę naudą. Komandos, išklausiusios komisijos narių komentarus, idėją per savaitę turėjo generuoti ir vasario 20 d. pristatyti jos realizavimo būdus.
Komisija, įvertinusi komandų darbą, atrinko šešias geriausias komandas, kurios dėl versliausios komandos vardo bei pagrindinių prizų varžėsi Jaunimo verslumo turnyro finale – Imitacinės įmonės veiklos valdymo projekte ,,Kietas riešutas”. Tačiau neliko nuskriaustos ir kitos komandos, nes jos dalyvavo VEMP (Vadybos ir ekonomikos modeliavimo pratybos) turnyre, kur galėjo taip pat laimėti prizų.
Mūsų gimnazijos komanda ,,Daigas” (Lukas Karpenka, III e kl., Samanta Volungevičiūtė,
III b kl., Indrė Mironikovaitė, III e kl.), vadovaujama III f kl. gimnazistės Monikos Abraitytės, laimėjo II vietą ir buvo apdovanota 800 Lt piniginiu prizu, taip pat Všį Nacionalinės regionų plėtros agentūra įteikė padėką ir 100 Lt. piniginį prizą už kūrybiškumą ir išradingumą kuriant TV laidos jaunimui idėją, o telekompanija ,,Brydė” įteikė diplomą.
Kita komanda (Arimantė Jančauskaitė, IV g kl., Matas Rasiulis, IV g kl., Martynas Puras, IV g kl.), kuriai vadovavo IV b kl. gimnazistė Dovilė Purickaitė buvo penkti ir apdovanoti DNB banko įsteigtais prizais.
Projekto tikslas, kuris buvo orientuotas į glaudaus ryšio užmezgimą ir stiprinimą tarp grandžių „moksleivis – studentas – praktika – potencialus darbdavys – verslininkas“, buvo pasiektas. Verslumo turnyras paskatino lanksčiai, inovatyviai, kūrybiškai mąstyti, suteikė mums įvairios praktinės naudos.

Monika Abraitytė, III f kl.

IŠDRĮSK BŪTI VERSLUS. ĮRODYK, KAD ESI KŪRYBINGAS.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas