Janoniečių pergalė tarptautinėje startuolių mugėje
2018-03-23

 

Kovo 21-23 dienomis Kaune vyko tarptautinė mokomųjų bendrovių mugė „Inovatyvus verslas 2018“, kurioje savo jau sukurtą verslą pristatė daugiau nei 40 moksleivių bendrovių iš dešimties Europos šalių. Tarp 200 jaunųjų verslininkų galėjote išvysti ir keturis entuziastingus ir visad besišypsančius veidus iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos. Tai buvome mes – mokinių mokomoji bendrovė (MMB) ,,MonKey“.

Kovo 21 dieną dalyvavome įvairiuose užsiėmimuose, mokymuose, kuriuose tobulinome savo verslumo įgūdžius ir mezgėme naujas pažintis, o kovo 22 dieną, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ savo jėgas išbandėme mokinių verslų mugėje „Inovatyvus verslas 2018”. Jos metu stenduose įsirengėme prekybos vietas, kuriose pristatinėjome savo idėjas, komentavome sprendimus, atsakinėjo į visus komisijos narių bei susidomėjusių klientų klausimus ir pardavinėjome savo prekes bei paslaugas.

 Mūsų MMB sukūrė stilingą ir išmanų MonKey ieškiklį, kuris padeda surasti pamestus daiktus garsinio signalo pagalba. Tai galite padaryti išmanųjį ieškiklį ,,Bluetooth“ ryšiu susieję su nemokama ,,MonKey Tracker“ programėle. Šis ieškiklis yra pagamintas pasinaudojus 3D spausdintuvą, o ,,MonKey Tracker“ programėlėje galite rasti visas funkcijas ir informaciją apie mūsų ieškiklį.

 Mus vertino 30 Lietuvos įmonių atstovai. Komisijai buvo svarbu trumpas ir aiškus verslo idėjos pristatymas, darbas komandoje, produkto pateikimas, bendravimas su klientu, profesionalumas ir gilus savo prekės ar paslaugos išmanymas. Iš viso buvo galima surinkti 250 taškų:  produkto video filmukas buvo vertinamas iki 50 taškų, bendras komandos ir produkto įvaizdis iki 50 taškų, produkto pristatymas iki 50 taškų ir interviu su komisijos nariais ir besidominčiais klientais iki 100 taškų.

 Renginį vainikavo iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurią vedė magas Rokas Bernatonis. Vakarienės metu mes, jaunieji verslininkai, pasidalinome 17 nominacijų ir 3 prizinėmis vietomis.

Iškilmingos ceremonijos metu buvo paskelbta, kad mūsų MMB ,,MonKey“ laimėjo I vietąir gavo 500 eurų piniginį prizą, kurį įsteigė Gudišauskų šeima bei nominaciją už profesionaliausią įvaizdį, kurią įsteigė „Informacijos technologijų mokymo centras“. Ačiū jiems bei visai LJA bendruomenei už profesionalų ir kokybišką renginį,  ačiū mūsų gimnazijos bendruomenei už didžiulį palaikymą.

Antrosios vietos nugalėtojais  tapo Alytaus švento Benedikto gimnazijos komanda,  kurianti platformas mobiliosioms aplikacijoms, o trečiąją vietą pelnė svečiai iš Latvijos, gaminantys stilingas ir jaunatviškas neperšlampamas kuprines.

Mes turime aiškius tikslus, kur dar galime tobulėti ir kaip dar galime ištobulinti šį produktą. Norime, kad jis būtų dar patrauklesnis visuomenei ir pasiektų dar didesnę auditoriją.

„Šiandien labai natūralu versluose naudoti technologijas, antrines žaliavas. Matome ir socialinio verslo idėjų, kuomet įtraukiama savanorystė teikiant pagalbą negalios paliestiems žmonėms. Tie verslai išties labai įdomūs. Norisi pasidžiaugti, kad jaunimas skiria daug dėmesio inovacijoms. Turime juos vadinti startuoliais, nes jie kuria kitokį rytojų“, – sakė renginį organizuojančios VšĮ „Lietuva Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė.

 Su verslo pasaulį užvaldyti ketinančiais jaunuoliais susitikęs lenktynininkas Benediktas Vanagas pasidalijo savo patirtimi, pamokomis bei įžvalgomis. Jis išskyrė tris esminius sėkmės faktorius. Visų pirma, tai – užsispyrimas. Antra taisyklė: norint tapti tam tikros srities profesionalu, reikia mažiausiai 10 tūkst. valandų to uoliai mokytis. Taip pat itin svarbu padaryti teisingas išvadas iš savo klaidų ir stengtis jų nekartoti.

2021 metais Kaune planuojamas grandiozinis visos Europos geriausių mokinių startuolių konkursas, kuris pritraukia kiekvienos senojo žemyno šalies atrinktus atstovus.

MMB ,,MonKey“ prezidentas Robertas Kazbaras

Kviečiame visus dar kartą prisiminti renginio akimirkas:  https://goo.gl/dSR8PX  
Apie renginį ir jo laimėtojus galime skaityti:  https://goo.gl/1tc335 

Anglų kalba:  https://goo.gl/vm4NUp 

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas