Janoniečių pasiekimai pirmajame Nacionaliniame Aplinkosaugos egzamine
2022-12-12

Pirmasis Lietuvoje Nacionalinis Aplinkosaugos egzaminas buvo organizuotas Kovos su klimato kaita dieną, vyko internetu. Jame varžėsi 11 000 dalyvių iš 72 Lietuvos miestų ir miestelių.

Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas – projektas, sudarytas iš 20 klausimų, skirtas pasitikrinti savo aplinkosaugines žinias bei įgyti naujų klimato kaitos, žiedinės ekonomikos, rūšiavimo, energetikos bei gyvosios gamtos temomis.

Egzamino klausimus bei edukacinį turinį dalyviams rengė kompetentinga ekspertų taryba, kurią sudaro specialistai iš akademinio, nevyriausybinio, verslo ir valstybinio sektorių.

Nacionalinio aplinkosaugos egzamino rezultatai atskleidė niūrią tiesą – dalyvių žinios apie aplinkos apsaugą siekia 5 balus iš 10. Egzaminą laikę dalyviai geriausiai išmano energetiką, o prasčiausiai – pilietinio aktyvumo ir gyvosios gamtos temas.

Juliaus Janonio gimnazijos moksleiviai aktyviai įsitraukė į šį projektą – pateikėme 137 dalyvių paraiškas. Nekantriai visą lapkričio mėnesį laukėme rezultatų. Nacionalinį aplinkosaugos egzaminą organizavo Žaliosios politikos institutas, LRT ir Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje. Projektą globoja Aplinkos ministerija. Projekto partneriai – „Ignitis grupė“, VšĮ „Žaliasis taškas“, bendrovė „Ecococon“, žurnalas „National Geographic Lietuva“.

Organizatoriai nusprendė labai gausioje moksleivių grupėje apdovanoti dešimt geriausiųjų – kaip apsidžiaugėme, kai sužinojome, kad į dešimtuką pateko ir mūsų gimnazistė, IV c klasės mokinė Ignė Vincenta Katinaitė!

Apdovanojimų ceremonija vyko Europos parko konferencijų centre (Vilniaus rajonas). Ten susipažinome ir turėjome galimybę pabendrauti su finalistais iš kitų Lietuvos gimnazijų. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas visiems dalyviams palinkėjo darnos su gamta, linkėjo, kad egzaminas taptų tradicija. Nyderlandų Karalystės ambasadorius  Jack Twiss Quarles van Ufford  savo sveikinimo kalboje pajuokavo, kad jaučiasi lyg turintis palaikymo komandą – taip jis atkreipė dėmesį į oranžinius janoniečių šalikėlius, juk oranžinė – nacionalinė Nyderlandų spalva!

Po apdovanojimų ceremonijos dar apžiūrėjome Europos parko skulptūrų ekspoziciją, kurių čia priskaičiuojama arti 200! Vaikščiodami pamatėme įdomių meno kūrinių, kuriuos sukūrė užsienio bei Lietuvos menininkai, iš kurių pats įspūdingiausias buvo paminklas skirtas Europos centrui, jį sukūrė Lietuvių menininkas Gintaras Karosas.

Pilni įspūdžių ir noro dalyvauti 2023 metų Aplinkosaugos egzamine grįžome į Šiaulius.

Sveikiname janoniečius, surinkusius daugiausia taškų Aplinkosaugos egzamine!

Ignė Vincenta Katinaitė, IVc

Urtė Pauliukėnaitė, IVf

Rugilė Ramoškaitė, IIIa

Austė Lacytė, IIIc

Urtė Marija Budrytė, IIId

Aleksandra Vaišvilaitė, IVe

Robertas Pampikas, IIIa

Gabrielė Petkauskaitė, II c klasė, žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ narė

Gitana Kazimieraitienė, LGMA aktyvo narė, klubo „Žemės draugai“ vadovė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas