Janoniečiai Nacionalinėje eXpo 2022
2022-05-23

   Gegužės 20 dieną Vilniuje vyko geriausiųjų šių mokslo metų jaunųjų bendrovių finalinis „Accelerator_x“ renginys – Nacionalinė jaunųjų bendrovių mugė. Iš šiemet įsikūrusių 815 jaunųjų bendrovių nacionaliniame finale dalyvavo tik 40 geriausiųjų, įveikusių atranką. Net dvi mūsų gimnazijos jaunosios bendrovės „Kabuko“ ir „Arthug“  bei jaunosios bendrovės „JJGNatura“ prezidentė Medėja Šalkutė buvo pakviesti dalyvauti šiame finale.

Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. gimnazijoje įkurta „Accelerator_x“ klasė, kurioje mokosi II c kl. mokiniai. Mokiniai įkūrė 6 jaunąsias bendroves su skirtingomis idėjomis. Dar 6 bendrovės įkurtos su trečių ir ketvirtų klasių gimnazistais.

Jaunoji bendrovė (JB) „Kabuko“ gamina ir parduoda rubiko kubus ant pakabuko, kurie puikuojasi unikaliais spalvotais raštais ant šonų bei iš detalių sukonstruojamus kubus. Bendrovei vadovauja Dovydas Labanauskas (II c).

JB „Arthug“ tvarius medžiaginius maišelius puošia stilingais, originaliais piešiniais ir juos parduoda. Bendrovės tikslas prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Maišelius puošia menininkės Emilijos Najulytės (III d) darbai, ji yra ir šios JB akcininkė.  Bendrovei vadovauja Gustas Šiaulenskis (III e kl.).

JB „JJGNatura“ sumaketavo ir išleido knygutę „Branginu gamtą“. Knygutė spausdinama ant perdirbto popieriaus. Joje pateikiama informacija apie gamtą, jos saugojimą ir tausojimą. Ji ragina daugiau sužinoti apie ekologiją ir tvarią aplinką. Knygelėje pateiktos įvairios užduotys (net interaktyvios),  padedančios suprasti pateiktą informaciją.  Bendrovei  vadovauja  Medėja Šalkutė (II c).  Džiaugiamės, kad jaunųjų bendrovių nacionalinio renginio  metu   Medėja buvo apdovanota  už puikų darbą, pavyzdingą lyderystę, aktyvumą bei žingeidumą ir   pakviesta birželio 2 – 4 d. į stovyklą „Ateities vizionieriai“, kurioje iš arčiau galės pamatyti startuolių ekosistemą, susipažinti su jų įkūrėjais, apsilankyti startuolių bendruomenėse bei lavinti savo kūrybiškumą.

Jaunosios bendrovės  į savo veiklas įdėjo daug pastangų, drąsos, kritinio mąstymo, kūrybiškumo ir kitų antrepreneriškų savybių. Antreprenerystė – tai kompetencija, kuri padeda nebijoti rizikuoti, imtis iniciatyvų, lanksčiai, drąsiai veikti, idėjas paversti realybe. Na, o kritinis mąstymas gali padėti daugybėje sričių, kaip pavyzdžiui, teisė, medicina, inžineriniai mokslai, nes jis padeda analizuoti gaunamą informaciją, sėkmingai spręsti iškilusias problemas, generuoti naujas idėjas, planuoti bei įtraukti kūrybiškumą.

Ekonomikos ir verslumo mokytoja Aurelija Šmitienė

 

         

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

     

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas