Janoniečiai išbandė pasirinktas profesijas
2014-10-31

Nemažas būrys Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleivių nesimėgavo rudens atostogomis (spalio 27 – 31 dienomis), o kasryt skubėjo į darbą Šiaulių miesto įstaigose ir įmonėse. Lapkričio 12 dieną gimnazistai pristatė praktikos įspūdžius bendraamžiams. Per penkias darbo dienas ne tiktai pasisemta naujų įspūdžių ir patirties, bet gali būti, jog ir sutaupyta būsimųjų studijų laiko ir tėvelių pinigų.
Gimnazijos projektą “ Moksleivių praktikos savaitė“ organizavo gimnazijos profesijos patarėja Sigita Stonkienė. Projekte dalyvavo net 38 gimnazistai. Daugiausia mokinių dėmesio sulaukė praktika Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, čia mokomąją praktiką įvairiuose skyriuose atliko 11 mokinių. Besidomintys grafika, spaudos dizainu, reklama darbavosi AB „Pramuštgalvis“, galvojantys apie turizmo ir verslo studijas – Šiaulių turizmo informacijos centre. Svajojančius apie vaidybos studijas priėmė Šiaulių dramos teatras, būsimuosius žurnalistus – VšĮ SPLIUS. Šiaulių apygardos administraciniame teisme gimnazistai susipažino su teismo funkcijomis, DNB banke „pasimatavo“ bankininko profesiją, Šiaulių saldainių fabrike „Rūta“ išbandė dizaino, vadybos, marketingo pozicijas, o miesto koncertinėje įstaigoje „Saulė“ įgijo renginių organizavimo patirties.
Savo patirtį moksleiviai vertino įvairiai, tačiau visi sakė, kad būtinai rekomenduotų dalyvauti ir kitiems draugams. Dvi moksleivės po praktikos „Saulėje“ pasisiūlė toliau joje savanoriauti.
Savo ruožtu teigiamai praktiką vertino ir tie, kurie teigė supratę, kad išsirinktoji profesija jiems nelabai tinka: „Gali būti, jog sutaupiau ketverius bakalauro metus ir tėvelių pinigų“, – sakė viena gimnazistė, kuriai išsirinktoji specialybė realybėje atsiskleidė kitaip nei ji įsivaizdavo. Po praktikų pristatymo visiems praktikantams įteikti dalyvių pažymėjimai.
Projektas „Moksleivių praktikos savaitė“ Juliaus Janonio gimnazijoje organizuojamas antrus metus. Iš viso praktinį mokymą miesto įstaigose ir įmonėse jau išmėgino per 70 gimnazistų. Gimnazija dėkinga visoms anksčiau minėtoms įstaigoms ir įmonėms, geranoriškai sutikusioms bendradarbiauti, padedant jaunimui atrasti savo gyvenimo kelią.

Lukas ALUZAS,
žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ redaktorius

Apie keturiasdešimt Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos gimnazistų rudens atostogų metu atliko mokomąją praktiką devyniose Šiaulių miesto įstaigose ir įmonėse. Po praktikų pristatymo visiems praktikantams įteikti dalyvių pažymėjimai.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas