Janoniečiai EP būstinėje Strasbūre
2019-03-07

Janoniečiai dalyvavo Europos Parlamento suorganizuotame Euroscola konkurse, kurį laimėję, iškovojo teisę savo gimnazijai ir Lietuvai atstovauti Strasbūre, vyksiančiuose Europos jaunimo debatuose, modeliuojant realaus Europos Parlamento darbą. Europos Parlamento organizuojamas Euroscola konkursas vyksta visose ES valstybėse, – kiekvienoje jų suformuojama 12 pogrupių, kurių nugalėtojas ir laimi prizą – kelionę į Strasbūrą, o jos išlaidas iš dalies padengia Europos Parlamentas. Tai – aukšto lygio konkursas, kuriam laimėti reikia labai daug išsamių žinių ne tik apie Europos valstybes, bet ypač – apie ES institucijų veiklą. Mūsų komandai pavyko, pasirodėme, jog esame stiprūs žiniomis ir komandiniu darbu. Per tris metus mokiniai subrandino žinias, patirtį, ir to rezultatas – sėkmė ir iškovotas pagrindinis prizas.

Pasiruošimas kelionei buvo įdomus ir gan atsakingas: reikėjo parengti vienos minutės trukmės savo mokyklos ir šalies pristatymą, pasiruošti  debatams. Kelionės organizavimą patikėjome kelionės agentūrai ,,Fortūna Travel.” Ir taip 2019 metų kovo 7 dieną mes – Europos Parlamente Strasbūre. Dalyvavome jaunimo debatuose, kurie vyko anglų ir prancūzų kalbomis,  apie žiniasklaidos objektyvumą, demokratiškumą, apie alternatyvius energijos šaltinius, jaunimo užimtumą, ES plėtrą. Milvydė Tamutytė, Emilija Ruškytė turėjo unikalią galimybę, kreiptis į 500 jaunuolių iš EP tribūnos. Tai buvo pažintis  su Europos Parlamento veikla, savęs patikrinimas ir kitų pažinimas. Elzė Urbietytė įsiliejo į jaunųjų žurnalistų veiklą ir rengė reportažus iš EP salės. Turėjome unikalią galimybę, vieną dieną pabūti tikrais europarlamentarais, užmegzti draugystę su bendraamžiais  iš kitų šalių, pažinti jų kultūrą.

Kelionės metu  supažindinome su Strasbūro miestu: aplankėme Dievo Motinos katedrą – vieną įspūdingiausių Europos gotikos paminklų, pasivaikščiojome po ,, Mažąją Prancūziją‘‘ – Strasbūro senamiesčio dalį, kurią kerta į penkias atšakas dar viduramžiais dirbtinai padalinta Ilio upė, paplaukiojome laivu Ilio upe, paskanavome Elzaso valgių. Kelionės metu aplankėme Drezdeną, Prahą, nuostabųjį Kalėdų miestelį Rotenburgą prie Tauberio.  Gidė Gražina Giniotienė įžiebė Europos pažinimo ugnelę mūsų širdyse.

Turėjome gerą laiką ir pažintį mūsų bendraamžiais iš Šiaulių Romuvos gimnazijos. Su jais kartu vykome į EP. Kelionės įspūdžiai ir patirtis neįkainojami.  Dvidešimt keturi  šiauliečiai gimnazistai tapo tikrų tikriausiais ES šaukinio – „Suvienijusi įvairovę“ – dalyviais ir liudininkais.

Istorijos mokytoja Kristina Murauskienė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas