Janoniečiai dalyvavo Erasmus + projekto finale Turkijoje
2018-11-21

Lapkričio 5-12 dienomis Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos III-IV klasių gimnazistės Guoda Petrauskaitė, Elzė Urbietytė, Adrija Buturlakina, Emilija Ruškytė ir vokiečių kalbos mokytoja Gitana Beleckienė bei kūno kultūros mokytojas Edvinas Gedgaudas dalyvavo Erasmus+ projekto „Profesinis orientavimasis besikeičiančioje visuomenėje“ vokiečių kalba finaliniame susitikime Antalijoje, Turkijoje. Dvejus su puse metų trukęs projektas baigėsi ir šį kartą nagrinėjo turizmo Lietuvoje, Slovakijoje, Graikijoje, Vokietijoje ir Turkijoje temą. Visą savaitę projekto dalyviai dalyvavo diskusijose, pristatymuose ir veiklose, susijusiose su profesiniu informavimu ir konsultavimu, profesinio kelio pasirinkimu bei turizmo srities profesijų gausa.

Pirmąją projekto dieną kiekvienos šalies delegacija pristatė turizmą savo šalyje. Lietuvos atstovės kalbėjo apie lankytinus UNESCO paveldo objektus, Vilniaus bei gimtojo  Šiaulių miesto žymiausias vietas. Buvo pristatytos pagrindinės turizmo sektoriaus profesijos Lietuvoj ir aukštosios mokyklos, kuriose galima jas įgyti. Diskusijų metu išgirdome daug įvairių turizmo pliusų ir minusų įvairiose šalyse. Taip pat vykome į Antalijos turizmo mokyklą „Tourism Uygulama Hotel“, kuri įkurta kaip tikras viešbutis. Jame praktiką atlieka visi mokyklos studentai. Lankėmės Antalijos Bilim universitete, garsėjančiame kokybiškomis studijų programomis anglų kalba bei skatinančiame studentus stipendijomis. Išklausėme paskaitą apie turizmą pasaulyje ir Turkijoje per pastaruosius penkerius metus. Galėjome užduoti klausimų ir asmeniškai pabendrauti su universiteto dėstytojais. Lankėmės „Yenigün“ fabrike, gaminančiame tradicinius turkiškus saldainius, chalvą, džemus, uogienes ir daug kitų produktų, matėme gamyklos vidaus patalpas bei išgirdome jos atsiradimo istoriją.

Pažintis su Turkijos kultūra, Antalijos miestu tęsdavosi ir vėlais projekto vakarais. Džiaugiamės, kad Erasmus+ suteikė galimybę gerinti vokiečių kalbos įgūdžius, keliauti, susirasti naujų brangių draugų, susipažinti su kito krašto kultūra, švietimu, profesiniu orientavimu ir, žinoma, turizmu. Ši neįkainojama patirtis ilgai išliks mūsų atmintyse.

Jau greitai atsirasianti mobili projekto programėlė mobiliems telefonams leis susipažinti su projekto turiniu ir profesinėmis galimybėmis penkiose Europos valstybėse!

Emilija Ruškytė, IVd

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas