In memoriam AUGUTĖ VAIČIULIENĖ
2018-04-16

Balandžio 16 d., eidama 72-uosius metus, po sunkios ligos mirė mokytoja Augutė Vaičiulienė.

Netekome žmogaus, kurio gyvenimas buvo tarnystės bendruomenei pavyzdys.

Augutė Vaičiulienė gimė 1946 m. birželio 3 d. Šiauliuose.

1970 m. ji baigė Vilniaus pedagoginį institutą, sugrįžo į gimtąjį miestą ir beveik visą laiką dirbo Juliaus Janonio gimnazijoje.

Augutė Vaičiulienė buvo anglų kalbos mokytoja ekspertė, Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijos valdybos narė, Respublikos anglų kalbos mokytojų atestacijos kvalifikacijos komisijos narė, Šiaulių miesto anglų kalbos mokytojų asociacijos pirmininkė, Anglų kalbos centro bei bibliotekos įkūrėja ir vadovė.

Daugiau nei dvidešimt metų mokytoja organizavo Isoldos Poželaitės-Davis rašinių konkursą, Kazimiero Butkaus anglų kalbos olimpiadą, Vlado Morkio anglų kalbos konkursą.

Ji dosniai dalijosi sukaupta pedagogine patirtimi – organizavo seminarus anglų kalbos mokytojams mieste, respublikoje, kitose šalyse, dalyvavo tarptautinėse konferencijose, vedė atviras pamokas Šveicarijos, Maltos, Vokietijos moksleiviams ir mokytojams, bendradarbiavo su Šiaulių bei Klaipėdos universitetų Tęstinių studijų institutais, vadovavo studentų praktikai, parengė anglų kalbos mokymo priemonių.

Augutė Vaičiulienė surado rėmėjų gimnazijai (Australijos lietuvius Isoldą Poželaitę-Davis, Kazimierą Butkų, Vladą Morkį ir kt.), palaikė su jais glaudžius ryšius. Mokytojos pastangomis įsteigtos ir kasmet geriausiems gimnazijos abiturientams įteikiamos moksleivių bičiulio Australijos lietuvio K. Butkaus stipendijos ir premijos, prisiekusio advokato Vlado ir Enny Poželų premijos.

2001 m. LR Prezidento dekretu už ilgametį sąžiningą darbą Augutei Vaičiulienei įteiktas  Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino ordino I laipsnio medalis, 2005 m. jai suteiktas Metų mokytojo titulas,  2011 m. –  gimnazijos Garbės nario vardas.

Mokytoja dažnai pabrėždavo, kad geriausiai jausdavosi klasėje su mokiniais. Ji buvo mokytoja iš pašaukimo, talentinga pedagogė, dalijusi mokiniams savo žinias, išmintį, rūpestį ir gerumą. Atsakomybės, pareigos, pilietiškumo – pamatinių gyvenimo vertybių – ji mokė ne žodžiais – savo darbais, veikla.

Bendraudama su kolegomis Augutė skleidė optimizmą, skatino nepaskęsti gyvenimo smulkmenose, neprarasti vilties, būti kūrybingiems. Ji mokėjo nuoširdžiai išklausyti, paguosti, patarti, šalia jos darėsi lengviau ir šviesiau.

Augutė mokėjo džiaugtis gyvenimu, buvo puiki mama, žmona ir močiutė – kartu su vyru kūrė šeimą, užaugino sūnų ir dukrą, puoselėjo jaukius namus.

Šviesus Mokytojos Augutės Vaičiulienės, jautrios asmenybės, ryškiai švietusios savo darbais, paveikslas išliks mokinių, kolegų, visų ją pažinojusių atmintyje.

Skaudžią netekties ir liūdesio valandą dėl anglų kalbos mokytojos Augutės Vaičiulienės mirties nuoširdžiai užjaučiame velionės šeimą ir artimuosius.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos bendruomenė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas