Gimtosios kalbos puoselėjimo diena
2018-02-09

 

Vasario 9-ąją Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje buvo paminėta gimtosios kalbos puoselėjimo diena. Gimnazijoje vyko įvairūs renginiai bei užsiėmimai: mokiniai dainavo lietuvių liaudies dainas, pamokų metu klasėse vyko protmūšiai, o po pamokų vyko mokinių kūrybos almanacho „… sužibti kartą lyg žvaigždė“ pristatymas.

Per pirmąją ir antrąją pamokas didžioji gimnazijos dalis praleido aktų salėje. Kiekviena klasė buvo paruošusi ir atliko po vieną lietuvių liaudies dainą, taip pat mokino kitus salėje esančius gimnazistus ją padainuoti. Šis užsiėmimas man labai patiko, kadangi tai buvo ne tik pramoga, bet ir linksmas bei įdomus būdas išmokti naujų liaudies dainų.

Trečia pamoka vieniems vyko aktų salėje, kitiems – kabinetuose. Mano klasėje vyko protmūšis, kurio metu klasė, pasidalijusi į kelias komandas, atsakinėjo į klausimus apie kalbą tyrinėjančias mokslo šakas, iškilius lietuvių poetus ir visuomenės veikėjus bei jų kūrinius, ir, be abejo, atliko užduotis, susijusias su lietuvių kalba. Protmūšio užduotys nebuvo lengvos, tačiau pamoka buvo praleista prasmingai: pakartoti jau mokami dalykai ir įgyta naujų žinių.

Per ketvirtąją pamoką visa gimnazija vėl susirinko aktų salėje, kurioje buvo pristatomas mokinių kūrybos almanachas „… sužibti kartą lyg žvaigždė“, kurį sudarė gimnazijos mokinių kūryba: odės Lietuvai, ekslibrisai Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti, eilėraščiai, savos kūrybos romanų ištraukos bei kiti meniniai darbai. Pristatymo metu mokiniai skaitė savo kūrybą, dainavo savo kurtas dainas. Kiekvienas mokinys, prisidėjęs prie almanacho išleidimo, dovanų gavo knygelę. Ją gavau ir aš. Gauti dovanų knygą, kurios dalimi tapau ir aš, buvo neapsakomai džiugu.

Gimtosios kalbos puoselėjimo dienos programa bei jos metu vykę užsiėmimai buvo puikiai organizuoti, įdomūs, smagūs, ir, svarbiausia – naudingi. Ši šventė – puiki pamokų alternatyva bei priminimas, jog turime didžiuotis savo gimtąja kalba, jos turtingumu, grožiu, branginti ir puoselėti ją.

Neringa Parutytė, IIA klasė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Ketvirtadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas