Gimnazistės įspūdžiai iš mainų projekto Plauene
2012-10-21

Šie mokslo metai mums, vokiečių kalbą besimokantiems Juliaus Janonio gimnazijos mokiniams, prasidėjo ypatingai. Jau rugsėjo mėnesį sužinojome, kad esame kviečiami dalyvauti mainų projekte su Plaueno mieste besimokančiais vokiečiais. Iškart pradėjome jam ruoštis: parengėme parodą, pavadinimu „Litauen im Herbst“ („Lietuva rudeniu“), pradėjome mokytis lietuvių liaudies šokius ir repetuoti dainas.
Spalio keturioliktosios popietę išvykome į Vokietiją.
Pirma diena buvo skirta artimiau susipažinti su šeima, kurioje turėjome gyventi visą savaitę.
Antrąją dieną kėlėmės labai anksti, nes pamokos Plauene prasideda septintą ryte. Tądien buvome supažindinti su Lessingo gimnazija. Taip pat mokiniai mums surengė ekskursiją po Plaueną, kurios metu aplankėme ne tik žymiausius objektus, užsiėmėme kūrybiniu darbu vienuose žymiausių ir seniausių Plaueno amatų namuose.
Trečiąją dieną išvykome į ekskursiją, į Veimarą, kur susipažinome su Vokietijos istorija, miestu taip pat su žymiaisiais Goethe ir Schuler.
Ketvirtąją dieną vykome į Drezdeną, Saksonijos sostinę. Aplankėme brangenybių muziejų, pilną auksu ir brangakmeniais žėrinčių daiktų, kurių kiekvienas turi savąją istoriją. Taip pat aplankėme Porceliano muziejų ir Paveikslų galeriją, kurioj kabo ir žymioji „Siksto Madona“ – vienas pačių garsiausių renesanso dailininko ir architekto Rafaelio kūrinių. Likome sužavėti šio miesto didingumu.
Penktąją dieną pristatėme savo šalį, miestą – Šiaulius ir gimnaziją. Supažindinome savo naujuosius draugus su lietuvių liaudies šokiais, pristatėme parodą.
Dar vienas iššūkis – tinklinio varžybos. Užėmėme antrąją vietą tarpmokyklinėse tinklinio varžybose. Dienos pabaigoje mūsų laukė miuziklas „Rocky the horror show“, perpildytas muzikinių numerių bei įspūdingų efektų.
Ši kelionė buvo įspūdinga tuo, kiek daug mes pamatėme ir sužinojome. Labai patobulinome ne tik vokiečių, bet ir anglų kalbos žinias. Susipažinome su vokiečių kultūra ir turime pripažinti, kad ji paliko mums gilų įspūdi.
Štai keli atsiliepimai apie šią mainų programą:
„Man viskas labai patiko. Kaip ir daugelis kitų, noriu grįžti atgal. Susiradau labai daug naujų, nuoširdžių draugų, su kuriais tikiuosi palaikyti ryšį. Mes dar tikrai ten sugrįšim!”- pasakojo Olivija Ivaškevičiūtė iš III f klasės.
“Susipažinau su daug skirtingų tautų žmonių, kurie buvo labai malonūs ir draugiški“- teigė I e klasės mokinys Deividas Gedgaudas.
“Man labai džiugu, kad turėjau galimybę pamatyti kitokį pasaulį, susipažinti su kitokiais žmonėmis, pamatyti Vokietijos miestus, paragauti vokiško maisto, pagilinti savo vokiečių ir anglų kalbos žinias“- džiaugėsi III f klasės mokinė Sandra Goroškaitė.

Urtė Gedminaitė,III f klasės gimnazistė

Pristatinėjame savo šalį ir kultūrą

Dresdenas, visi projekto dalyviai, bendra nuotrauka

Dresdenas prie porceliano muziejaus mūsų lietuvių grupės
bendra nuotrauka.

Rodome visi į Šiaulių miesto plakatą, kuris kabo Plauene ir
žymi tai, kad Šiauliai ir Plauenas yra partneriniai miestai

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas