Gimnazistai dalijosi praktikos savaitės įspūdžiais
2015-11-02

 

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokiniai jau trečią rudenį iš eilės, rudens atostogų metu,  poilsį iškeitė į savanorišką praktiką įvairiose Šiaulių miesto įmonėse ir įstaigose. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su gydytojo, teisininko, bankininko, veterinaro, vaistininko, aktoriaus, burnos higienisto, psichologo, policijos pareigūno, žurnalisto, bibliotekininko, sporto trenerio ir kitomis profesijomis. Atlikę praktiką savanoriai įgijo neįkainojamos patirties, kuria praėjusią savaitę pasidalijo su II klasių mokiniais.

 Ragino ir kitus nesnausti

Šiemet gimnazistus sutiko priimti 18 miesto įstaigų ir įmonių. Didžiuliai praktikos privalumai: pažintis su profesija iš arti, patirtis, atliktos praktikos pažymėjimas pritraukė apie septyniasdešimt savanorių. Geranoriški darbuotojai su malonumu stengėsi papasakoti kuo išsamiau apie darbą, atsakyti į mokiniams iškilusius klausimus bei pasidalijo naudingais patarimais stojant į universitetus.

Pavyzdžiui, praleidę savaitę Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, praktikantai stebėjo įvairių  žaizdų perrišimą, siuvimą, lydėjo ligonius į reikiamus kabinetus, padėjo ligoninės personalui pakeisti patalynę, perrengti ligonius.

Psichologo darbu susidomėjusiems gimnazistams Šiaulių centro poliklinikoje teko galimybė atlikti įvairius savęs pažinimo testus ir stebėti darbo procesą Dienos psichikos stacionare.

Praktikos savaitė buvo įdomi ir tiems, kurie laiką praleido Šiaulių miesto apylinkės teisme: mokiniai dalyvavo įvairiuose teismo posėdžiuose, klausėsi pasakojimų apie neįprastų bylų nagrinėjimą.

Po praktikos požiūris pasikeitė

„Kai iš arti pamatėme, koks sunkus, rizikingas ir atsakingas yra policijos pareigūnų darbas, patikėkite, neapsiverčia liežuvis pavadinti juos „mentais“, – dalydamasis patirtimi, bendraamžiams sakė gimnazistas Teodoras Valys. Jis praktiką atliko Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate.  O miesto lopšelį – darželį „Kregždutė“ pasirinkusios antrokės džiaugėsi: ko gero, jau žino, kokią profesiją rinksis.

Atsiėmę pažymėjimus, gimnazistai skatino kitus mokinius nesnausti ir išbandyti save konkrečiose darbo vietose. Gimnazijos projektą „Moksleivių praktikos savaitė“ organizavo gimnazijos profesijos patarėja Sigita Stonkienė.

Gimnazija dėkinga visoms miesto įmonėms ir įstaigoms, jų vadovams ir darbuotojams už geranoriškumą ir bendradarbiavimą, padedant mokiniams pasirinkti savo profesijos kelią.

Diana Charčenko,

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ narė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas