Gimnazinių darbų pristatymas – išskirtinis Juliaus Janonio gimnazijos bruožas.
2025-04-18
Idėja rengti gimnazinius darbus gimė dar 1996 metais. Tad iki 2025-ųjų parengta išties labai daug.
Šiais mokslo metais pristatyti 26 gimnaziniai darbai – ne vieną mėnesį atsakingai dirbo 37 I-IV klasių mokiniai. Jiems vadovavo 15 mokytojų.Tikybos ir biologijos mokytoja Danutė Kratukienė padėjo bei konsultavo net 7 gimnazinių darbų mokinius.
Tokia veikla – puiki galimybė mokiniams pristatyti aktualią problemą, pagal kurią formuluojama tema, tikslas, uždaviniai, pasirenkami tinkami metodai, renkama, analizuojama ir sisteminama informacija, atliekami empiriniai tyrimai, rašomos išvados, taip pat rengiamas viešas pristatymas.
Gimnaziniai darbai atspindi išties daug įvairių gebėjimų bei kompetencijų. Jų rengimo patirtis tarsi atspirties taškas ir toliau domėtis bei tobulėti rengiant kitus brandos, vėliau, jau mokantis aukštosiose švietimo įstaigose, ir kursinius, bakalauro, magistro ar net daktarinės disertacijos darbus.
aip ir kasmet, taip ir šiemet džiugina janoniečių entuziazmas dalį brangaus savo laiko skirti būtent mokslinei veiklai ir taip prisidėti ne tik prie gimnazinių darbų rengimo tradicijų tęsimo, bet ir prie gimnazijos intelektualinės kultūros puoselėjimo.



































