Gimnazijoje vyko Karjeros diena
2017-09-07

 

Rugsėjo 7 dieną mūsų gimnazijoje organizuota ugdymo karjerai diena. I –II klasių mokiniai dalyvavo ekskursijoje į miesto įstaigas ir įmones, susipažino su jų veikla. Trečiokai ir ketvirtokai aktų salėje klausėsi Lietuvos kariuomenės vyr. seržantų Vytauto Juknevičiaus ir Dariaus Pilecko paskaitų apie Lietuvos kariuomenę, savanorystę.   Lietuvos verslo kolegijos dekanė Raimonda Tamoševičienė intrigavo gimnazistus, kodėl nuo jaunumės reikia mokytis miklinti liežuvį bei vengti atsakymo „nežinau“. Po išvykų ir susitikimų visi gimnazistai klasėse atliko savęs pažinimo testus ir juos pristatė draugams.

I d klasės mokinė Agnė Baliutavičiūtė rašo, kad lydimi klasės vadovės G.Kazimieraitienės ir chemijos mokytojos J. Eigirdienės, vyko į Šiauliuose, Ežero g. 17 esantį „Sodros“ pastatą.  Klasę pasitiko Danguolė Morkūnienė – Klientų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Mokiniai pirmiausia buvo supažindinti su Priėmimo skyriumi – čia įvairiais socialinio draudimo klausimais kreipiasi šiauliečiai. Vėliau jaukioje pasitarimų salėje išsamiai ir suprantamai buvo pristatyta „Sodros“ veikla, funkcijos. „Supratome, kad valstybinio socialinio draudimo paslaugos padeda kurti saugią visuomenės socialinę aplinką. Įdomu buvo išgirsti apie PSD – Privalomąjį sveikatos draudimą ir įvairius jo niuansus, kai Lietuvos gyventojai išvyksta į užsienį. Mums buvo paaiškinta kaip „Sodra“ veikia, užtikrindama valstybinio socialinio draudimo pensijų, pašalpų ir kitų išmokų teisingą apskaičiavimą, skyrimą bei mokėjimą. Labiausiai sudomino pokalbis apie motinystės ir tėvystės išmokas, bei nuo ko priklauso išmokamas pensijos dydis. Buvo pristatyta ir darbuotojų kompetencija, išsilavinimas bei karjeros galimybės. Išgirdome, kad daugelį „Sodros“ dokumentų ir pažymų galime užsisakyti ir užpildyti internetu, o rūpimų atsakymų rasti jų svetainėje www.sodra.lt“. Susitikimo pabaigoje turėjome galimybę pasitikrinti ar atidžiai klausėmės – mums buvo organizuota nedidelė viktorina, kurioje „Sodros“ įsteigtus prizus laimėjo Gabija, Barbora, Tomas, Jokūbas ir Gabrielė.  Dėkojame gimnazijos profesijos patarėjai Sigitai Stonkienei už pagalbą organizuojant šią naudingą išvyką, – rašo Agnė.

Kitos klasės lankėsi Šiaulių apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje,  DNB banko Šiaulių skyriuje, Šiaulių jaunimo darbo centre, Šiaulių valstybinėje kolegijoje, Šiaulių apylinkės teisme, Gestų kalbos vertėjų centre, UAB „Šiaulių kraštas“, Nacionalinėje sveikatos priežiūros laboratorijoje, UAB „Salda“. Gimnazija dėkinga visoms įmonėms, jų vadovams, specialistams už bendradarbiavimą, organizuojant Karjeros dieną gimnazijoje.

Profesijos patarėja Sigutė Stonkienė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas