“Friendship Days“ – prieš internetines patyčias
2021-03-23

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokiniai dalyvauja Erasmus+ KA2 strateginių partnerysčių projekte “Friendship Days“ („Draugystės dienos“) kartu su Turkijos, Š. Makedonijos ir Lenkijos mokyklomis. Susidūrus su dabartine Covid-19 situacija, mokiniams nepavyko sudalyvauti nei viename mobilumo vizite, tačiau projekto grupė išlieka optimistiškai nusiteikusi   ir numatytas veiklas vykdo nuotoliniu būdu.

Vienas iš suplanuotų renginių vyko kovo 16 dieną – nuotolinis seminaras mokiniams “Cyberbullying“ („Internetinės patyčios“), kurį vedė Orce Nikolov gimnazijos  (Skopje, Š. Makedonija) psichologė Ana Poprizova.

Kadangi pastaruoju metu beveik visos gyvenimo sritys persikėlė į internetinę erdvę, internetinės patyčios tapo itin aktualios. Jos plinta skaitmeninių prietaisų pagalba SMS žinutėmis, įvairiomis telefonų programėlėmis ar tiesiog įvairiuose socialiniuose tinkluose ir forumuose. Nuo internetinių patyčių kenčia visų amžiaus grupių žmonės, tačiau ši problema aktualiausia tarp vaikų ir paauglių. Galbūt mokiniai todėl ir balsavo už šią temą, nes su ja susiduria kasdien.

Pagrindinis seminaro tikslas buvo sužinoti daugiau informacijos apie šią problemą , jos priežastis, pasekmes ir kaip kovoti su internetinėmis patyčiomis. Po trumpos lektorės paskaitos apie internetines patyčias, mokiniai buvo suskirstyti į mažesnes grupes, kad galėtų aptarti patyčių priežastis ir išrinkti 3 pasekmes, kurios labiausiai žaloja jauną asmenybę.

Mokiniai labai rimtai įsitraukė į diskusijas, po to apibendrino pagrindines internetinių patyčių pasekmes: nerimas, sveikatos problemos (dėl streso, depresijos, miego trūkumo, valgymo sutrikimų), narkotikų vartojimas, suprastėjęs pažangumas mokykloje, savivertės ir motyvacijos sumažėjimas, atsiribojimas tiek nuo bendraamžių, tiek nuo tėvų ir mokytojų, agresyvus elgesys, fizinis žalojimasis arba netgi savižudybė.

Seminaro pabaigoje psichologė Ana Poprizova pakvietė mokinius pasižiūrėti trumpą video siužetą apie tai, kaip sparčiai plinta internetinės patyčios ir kaip jas galima sustabdyti. Po peržiūros mokiniai dalinosi savo mintimis apie patyčių prevenciją:

  • Svarbu inicijuoti ir organizuoti įvairius prevencinius renginius visai mokyklos bendruomenei šia tema;
  • Laiku pastebėti patyčių auką ir suteikti reikalingą pagalbą. Taip pat svarbu nepamiršti ir agresoriaus, nes jis/ji taip elgiasi dėl tam tikrų priežasčių, kurias tikslinga būtų išsiaiškinti;
  • Pastebėjus internetinių patyčių atvejį, nebijoti apie tai informuoti mokyklos pedagogus, administraciją, tėvus.

 

Tikėtina, kad mokiniai praktiškai pritaikys  informaciją, kurią išgirdo šio seminaro metu, gebės atpažinti ir kovoti su internetinėmis patyčiomis, išdrįs kreiptis pagalbos ir pasipriešinti agresoriams. Džiugina tai, kad  mokiniai buvo aktyvūs, drąsiai reiškė savo nuomonę, rimtai reagavo į šios problemos aktualumą.

Projekto “Friendship Days“ vadovė Rasa Šimkevičienė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas