eTwinning projektas „CSAI – Cyber Security and Artificial Intelligence”
Tai informatikos projektas.
Projekto vadovė gimnazijoje – Nijolė Bružaitė.
Projekte dalyvauja II gimnazijos klasių mokiniai.
Partneriai – Portugalija.
Projekto vykdymo terminas – 2023-2024 m.m.
Tikslai:
Supažindinti mokinius su pagrindinėmis kibernetinio saugumo sąvokomis, kad jie išmoktų saugiai elgtis internete ir suprastų kibernetinių grėsmių keliamus pavojus bei aptarti DI panaudojimo galimybes gyvenime ir DI naudą kibernetiniam saugumui.
Projektinės veiklos laukiami rezultatai:
Mokiniai supras pagrindines kibernetinio saugumo sąvokas ir grėsmes, žinos, kaip apsisaugoti nuo kibernetinių grėsmių ir kaip panaudoti dirbtinio intelekto priemones gyvenime.
Projektinės veiklos sklaida bus vykdoma gimnazijos interneto svetainėje, vietinėje spaudoje, miesto bei šalies konferencijose, miesto IT metodinėje grupėje.
Projektinės veiklos:
1.Kalėdinės dovanos partneriams.
Kiekvienais metais, dalyvaudami eTwinning projektuose, pasikeičiame su partneriais Kalėdinėmis dovanėlėmis. Šiais metais projekto dalyvius nustebino partnerių atsiųstos dovanėlės: šokoladinė eglutė ir kiti skanumynai.
2. eTwinning projekto „CSAI – Cyber Security and Artificial Intelligence”
Kovo 13 d. gimnazijoje vyko eTwinning projekto „CSAI – Cyber Security and Artificial Intelligence” nuotolinis susitikimas su partneriais iš Portugalijos, Esmoriz miesto. Susitikimo metu projekto dalyviai pristatė savo mokyklą, miestą bei šalį. Taip pat buvo organizuojamas klausimyno konkursas. Susitikimą vedė II d klasės mokinės Dagnė ir Livija.
3. Projekto logotipo kūrimas.
Balsavimo būdu buvo išrinktas projekto logotipas. Logotipus projekto dalyviai kūrė, pasitekdami DI.
4. Šalies pristatymas su DI
Dirbtinio intelekto pagalba, mokiniai parengė piešinius, kurie skirti šalių pristatymui. Piešiniuose/aplikacijose pristatomi žymiausi šalių objektai, lankomiausios vietos, tradiciniai renginiai, maistas, žymūs žmonės.
5.„Cyber Battle of Nordic Baltic 2023” stovykla
Net 90 % kibernetinio saugumo pažeidimų įvyksta dėl žmogaus neapdairumo ar žinių trūkumo, o tai lemia kenkėjo paplitimą tinkle. Pagrindinis projekto tikslas – supažindinti mokinius su pagrindinėmis kibernetinio saugumo sąvokomis, kad jie išmoktų saugiai elgtis internete ir suprastų kibernetinių grėsmių keliamus pavojus bei atkreipti dėmesį į kinbernetinių atakų pagausėjimą, pakalbėti apie apsisaugojimo metodus. Todėl šiais metais, mokiniai buvo pakviesti dalyvauti tarptautinėje nuotolinėje stovykloje „Cyber Battle of Nordic Baltic 2023” . Joje dalyvavo 3 gimnazijos komandos, kurios turėjo atlikti užduotis, susijusias su kodavimu, šifravimu ir kibernetinius saugumu. Viena iš komandų iškovojo 3 vietą Lietuvoje ir pateko į finalą, kuris vyko Estijoje.
Plačiau skaitykite čia
6.Integruota karjeros ir IT pamoka
Elektroninė erdvė vis daržniau tampa puikia terpe apgaulėms, suktybėms, informacijos nutekėjimams, kibernetinėms atakoms. Todėl buvo organizuota integruota pamoka apie nusikalstamų veiklų ar administracinių nusižengimų prevenciją elektroninėje erdvėje. Plačiau skaitykite čia.
7. Integruota karjeros ir IT pamoka
Birželio 6 d. III klasių mokiniams buvo organizuota IT ir karjeros integruota pamoka įmonėje „Telia Lietuva”. Mokiniams buvo pasakojama ne tik apie įmonės veiklas, bet ir apie dirbtinio intelekto apmokymą bei panaudojimo galimybes, kibernetinio saugumo problemas. Plačiau čia