Erasmus+ projektas, susitikimas Vokietijoje
2017-11-26

 

 

Lapkričio 26 – gruodžio 2 dienomis Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komanda išvyko į Erzhausen miestelį Vokietijoje. Vyko jau trečiasis Erasmus+ projekto „Profesinis orientavimasis besikeičiančioje kasdienybėje“ susitikimas (pirmasis įvyko Graikijoje, antrasis – Lietuvoje). Keturi gimnazijos trečiokai (Gintarė Grušaitė, Guoda Petrauskaitė, Emilija Ruškytė, Domantas Šliauteris) bei mokytojos G. Beleckienė ir D. Leliukienė visą savaitę praleido darbingai bei netradiciškai.

Pagrindinis šio susitikimo tikslas buvo palyginti profesines mokyklas penkiose projekte dalyvaujančiose valstybėse. Tad pirmoji projekto diena tam ir buvo skirta – kiekvienos šalies atstovai papasakojo apie savo mokymosi sistemą, profesinių mokyklų populiarumą, svarbą šalyje.

Antrąją projekto dieną išgirdome tris profesijų pristatymus, kuriuos vedė skirtingų profesijų atstovai (stalius, dažytoja bei savivaldybės darbuotojas), lankėmės Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacijos EUMETSAT būstinėje bei turėjome informatyvią paskaitą apue šios organizacijos veiklą pasaulyje ir kosmose. Na, o vakare vykome į Frankfurtą. Trečiąją dieną aplankėme Prancūziją – svečiavomės Europos Parlamente, Strasbūre. Buvome supažindinti su darbu Parlamente bei plenarinio posėdžio eiga. Taip pat sužinojome, kaip priimami sprendimai, lemiantys visos Europos Sąjungos gyvenimą. Ketvirtoji projekto diena buvo skirta profesinių mokyklų Vokietijoje pažinimui. Svečiavomės Darmstad mieste įsikūrusioje HEMS profesinėje mokykloje, kurioje mokosi daugiau nei 1300 mokinių. Išgirdome mokyklos pristatymą, paskaitą apie naudingą mobiliųjų telefonų naudojimą pamokose bei turėjome galimybę stebėti pamokas ir pabendrauti su ten besimokančiais moksleiviais. Galiausiai, penktadienį dalyvavome pamokose Erzhausen miestelio mokykloje ir vykome į „Opel“ automobilių gamyklą. Išvydome užkulisius – visą automobilio sukūrimo kelią. Taip pat lankėmės Maince.

Ši savaitė buvo informatyvi – moksleiviai pagerino vokiečių kalbos žinias, susipažino su skirtingomis profesinėmis mokyklomis penkiose Europos šalyse, daug keliavo ir susipažino su įdomiais bei nuoširdžiais dalyviais iš kitų valstybių.

Jau pavasarį gimnazijos atstovai vyks į ketvirtąjį projekto susitikimą Turkijoje!

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Ketvirtadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas