Eine wunderbare Woche – Nuostabi savaitė
2013-04-14

Balandžio 8d. – 13d. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje, lankėsi svečiai iš Vokietijos, Plaueno miesto „Lessingo“ gimnazijos. Jau dešimt metų iš eilės Juliaus Janonio gimnazijos vokiečių mokytoja Gitana Beleckienė kuruoja šį projektą, taip ne tik skatindama mokinius pritaikyti savo vokiečių kalbos žinias bendraujant, su bendraamžiais, bet ir taip pat susirasti naujų draugų, su kuriais dar tikimės ilgai bendrausime.
Daugelis projekto dalyvių jau buvo pažįstami, nes mokslo metų pradžioje mūsų gimnazijos mokiniai vyko į Vokietiją, „Lessingo“ gimnaziją, tad bendrauti šįkart buvo ne tik lengviau, bet ir daug paprasčiau.
Balandžio 8 dieną svečiai turėjo galimybę susipažinti su jį priėmusiomis šeimomis, o jau nuo 9 dienos prasidėjo rimtos veiklos, tokios kaip supažindinimas su Juliaus Janonio gimnazija ir Šiaulių miestu, įžymiausiomis jo vietomis. Visi kartu nuvykome ir į visoje Europoje gerai žinomą „Kryžių kalną“. Ekskursijas vokiečių kalba mieste ir už jo ribų vedė patys gimnazistai iš Juliaus Janonio gimnazijos, dalyvaujantys projekte. Taip pat vykome ir prie jūros, kur vokiečiai ne tik grožėjosi mūsų pajūriu, bet ir nepabijoję šalčio išsimaudė šaltoje Baltijos jūroje. Taip pat lankėmės ir Trakuose. Žinoma, supažindinome kitataučius ir su lietuviškosiomis tradicijomis, šventėmis, dainomis, o jie supažindino mus su savo kultūra. Šis projektas mokiniams yra puiki galimybė tobulinti savo vokiečių kalbos žinias ir užmegzti naujas draugystes.
Man šis projektas suteikė daug naujos patirties, kuri tikrai pravers ateityje. Patobulinau savo vokiečių kalbos žinias. Taip pat neišdildomų įspūdžių ir patirties pasisėmė ir kiti projekto dalyviai:
„Tai buvo įsimintina ir visapusiškai naudinga savaitė, nes turėjome puikią galimybę patobulinti savo užsienio kalbų žinias, susipažinti su naujais žmonėmis ir daugiau sužinoti apie Vokietiją.“ – Gabrielė Visakavičiūtė
„Šis projektas padėjo susipažinti su vokiečių kultūra, sutikti naujų draugų ir įsitikinti, kad skirtinga tautybė nėra kliūtis bendravimui ir draugystei. Nors tai ir buvo šių metų projekto pabaiga, draugystė su naujai atrastais žmonėmis, mano manymu, dar tik prasidėjo.“ – Greta Griciūnaitė
„Es war die lustigste, schönste, freundschaftlichste, genialste, und interesantste Woche die man sich vorstellen kann.“ (Tai buvo pati smagiausia, nuostabiausia, draugiškiausia, genialiausia ir idomiausia savaitė, kokią tik galima patirti) – Manfred Lässig.

Projekte dalyvavusi Urtė Gedminaitė

Nuotr. Kūno kultūros mokytoja Linda Gudaitė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Ketvirtadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas