Edukacinis projektas „Stokholmas – Šiaurės Venecija“
2014-10-31

Vis dažniau mokytojai ieško įvairių mokymo būdų, kad labiau sudomintų mokinius dėstomais dalykais. Tai padaryti pavyksta vedant netradicines, integruotas pamokas. Kartais tuo tikslu pasinaudojama turizmo agentūros pasiūlymais. Būtent tokiu edukaciniu pasiūlymu pasinaudojo mūsų gimnazijos III b, c ir f klasių mokiniai ir jų vadovės, sukūrusios trijų dienų projektą „Švedijos ypatumai. Stokholmas – Šiaurės Venecija“.
Savo kruizinę kelionę pradėjome tarptautiniame Rygos jūrų uoste – čia mūsų laukė įspūdingas keleivinis keltas „Isabelle“. Kelte, konferencijų salėje, vedėme integruotą geografijos pamoką „Stokholmas – Šiaurės Venecija“. Jos metu moksleiviai buvo supažindinti su Švedijos sostinės geografine padėtimi, žymiausiomis lankytinomis vietomis, prisiminėme Baltijos jūros krantų tipą – šcherus ir jų susidarymą. Pakartojome ir bendrąsias žinias apie Švediją: aptarėme valstybinę simboliką, valdymo formą, piniginius šalies vienetus ir ant jų vaizduojamas Švedijos asmenybes, susipažinome su gyventojų tradicijomis ir šventėmis.
Pasiekus Stokholmą, gimnazistų laukė neįprasta ekskursija miesto gatvėmis. Visi gavo žemėlapius su pažymėtu maršrutu ir turėjome patys surasti lankytinus objektus: Vazos muziejų, Karališkuosius rūmus, Švedijos parlamentą – Riksdagą, Stokholmo katedrą, siauriausią gatvelę Martin Trotzigs, senamiesčio garsiausią aikštę – Turgaus aikštę. Sunkiausia buvo rasti Stokholmo simbolį – norus pildančio Geležinio berniuko statulėlę. Teko prašyti pagalbos Karaliaus rūmų apsaugos – uniformuotas kariškis mus mielai palydėjo į klaidžius senamiesčio kiemelius.
Šalia įvairių pramogų, kurios įsimins ilgam, moksleiviai įrodė, kad geba orientuotis svečioje šalyje, moka naudotis žemėlapiais, puikiai geba panaudoti pamokose įgytas anglų kalbos žinias. Visi keliavę gimnazistai norėtų dar kartą nuvykti į Švediją – vienos dienos jaukiam Stokholmui tikrai per mažai! Jei jums pasitaikys tokia proga, nepraleiskite jos!
Gimnazistų atsiliepimai:
Arminas ir Matas: kad ir kokia „linguojanti“ laivo kelionė buvo, ji mums labai patiko!
Tautvydas ir Marijus: šauni mūsų kompanija! Ypač patiko gausus vakarienės stalas ir karaoke…
Karolina ir Monika: tokios linksmos kelionės dar neturėjom – mums patiko! Dėkojame savo auklėtojoms!
Žilvinas ir Tomas: smagu, linksma! Iki kito karto!
Austėja, Augustina ir Miglė: šiek tiek trūko laiko pažinti miestą. Patiko karališkosios sargybos keitimasis, katedra, siauriausia gatvelė. Laikas laive įspūdingas!
Gilmina, Greta ir Aretas: mes mylim „Isabellę“ – ji ironiška, sociali, atvira, bebaimė, ekstremali, labai linguojanti!
Donatas, Gedas ir Giedrius: patiko miesto bendras vaizdas, žmonės, laivo Vaza muziejus ir pats plaukimas keltu. Trūko laiko apžiūrėti Stokholmą. Labai laukiam kito karto!

Gitana Kazimieraitienė, III f klasės vadovė
Virginija Skėrytė, III b klasės vadovė
Asta Valavičienė, III c klasės vadovė

Nuotraukose:

JJG trečių klasių gimnazistai edukacinėje pamokoje „Stokholmas – Šiaurės Venecija“ kelte Ryga – Stokholmas.

Gera nuotaika Muziejų saloje. Mes – Šiaurės šalių istorijos muziejaus fone.

Stokholmo simbolis – Geležinis berniukas pildo norus. Užtenka jam paglostyti galvytę, o jei nori grįžti į Stokholmą – padėti prie berniuko kojų pinigėlį. Mes taip ir padarėme!

Mokytojos Asta Valavičienė, Gitana Kazimieraitienė ir Virginija Skėrytė organizavo projektą „Švedijos ypatumai. Stokholmas – Šiaurės Venecija“.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas