Buvęs gimnazijos mokinys tapo EJF prezidentu
2004-11-23

Lapkričio 13 d. Ispanijos sostinėje Madride vykusioje Europos jaunimo forumo (EJF) Generalinėje asamblėjoje Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) atstovas Renaldas Vaisbrodas išrinktas šios Europos jaunimo interesus atstovaujančios organizacijos prezidentu.
“Europos jaunimui reikia kitokios Europos. Šiuo metu jauni žmonės nuo Portugalijos iki Azerbaidžano ir nuo Islandijos iki Kipro sudaro apie 20% Europos populiacijos, todėl reikia deramai įvertinti jaunimą kaip resursą kuriant atviresnę, prieinamesnę Europą, grįstą pagarba žmogaus teisėms ir įstatymų viršenybei. Investicijos į jaunimą ir į jaunimo politiką dabar užtikrins tvirtos, konkurencingos ir taikios Europos ateitį.” – sakė naujasis EJF prezidentas Renaldas Vaisbrodas. Didžiausios Europoje jaunimo organizacijos prezidento postas yra milžiniškas pasiekimas ne tik Lietuvai, ne tik Baltijos šalims, tačiau ir visai Vidurio – Rytų Europai. “Pirmą kartą Europos jaunimo forumo prezidentu išrinktas jaunas žmogus iš Vidurio – Rytų Europos šalies. Faktas, jog naujasis EJF prezidentas yra lietuvis, yra svarus Lietuvos jaunimo organizacijų įdirbio ir Lietuvos jaunimo politikos įvertinimas” – sakė LiJOT prezidentas Miroslavas Monkevičius, vertindamas R. Vaisbrodo pergalę prieš Šveicarijos atstovę.
Renaldas gavo plačią EJF narių paramą ir tapo jauniausiu Europos Jaunimo Forumo prezidentu 26 metų organizacijos istorijoje. 23 metų amžiaus Renaldas Vaisbrodas jau turi didžiulę veiklos jaunimo organizacijose patirtį. Jis buvo Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas, penktus metus dirba Lietuvos jaunimo organizacijų taryboje (LiJOT), kurios deleguotas savanoriškais pagrindais dirbo įvairiose su jaunimo veikla susijusiose europinėse struktūrose, nuo 2003 m. buvo EJF viceprezidentu. Renaldas Vaisbrodas Vilniaus universitete įgijo politikos mokslų bakalauro laipsnį, dabar tame pačiame universitete studijuoja tarptautinės komunikacijos magistratūroje.
Europos Jaunimo Forumo asamblėjoje taip pat išrinkti 11 nauju Biuro narių 2 metų Kadencijai. 250 jaunuolių, atstovaujančių 96 skirtingas EJF organizacijas nares, priėmė veiklos planą dviems metams, rezoliuciją dėl situacijos Baltarusijoje, dėl situacijos Darfure. Asamblėjoje lankėsi ir į jos dalyvius kreipėsi itin garbūs svečiai: Ispanijos ministras pirmininkas p. Zapattero, Europos Parlamento pirmininkas Josep Borell. Europos jaunimo forumas (EJF) yra didžiausia jaunimo nevyriausybinė organizacija Europoje, vienijanti 96 aktyviausias tarptautines jaunimo organizacijas ir jaunimo organizacijų tarybas, veikiančias paneuropiniame kontekste. EJF atstovauja dešimtims milijonų jaunų žmonių iš visų Europos šalių tokiose organizacijose kaip Europos Sąjunga, Europos Taryba, Jungtinės Tautos.

Informacija paimta iš tinklalapio www.lijot.lt
  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas