Buvę janoniečiai susitiko po 60 metų
2014-09-22

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje, šviesią rugsėjo 18-osios popietę, po 60 metų, susirinko buvę janoniečiai, 103 laidos absolventai, gimnaziją baigę 1954-aisiais. Žilaplaukiai buvę gimnazijos abiturientai labai aktyviai domėjosi dabartiniu mokyklos gyvenimu, dalijosi prisiminimais ir tarpusavyje, ir su muziejaus vadove Rita Margevičiene, gimnazijos direktoriumi Rimu Budraičiu, ir su žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ žurnalistais.
„Jaučiamės taip, lyg būtume pirmą kartą įsimylėję. Tokie jausmai. Viskas atsinaujina, čia būdami, mes tampame švelnesni, romantiškesni… Kaip bebūtų, mokykla lieka ne tiktai mūsų atmintyje, bet lyg ir į kraują būtų įaugus. Jaučiamės lyg su seniai matyta mama būtume susitikę,“ – apie jausmus vėl sugrįžus į Juliaus Janonio gimnaziją pasakojo buvęs gimnazistas, taip pat ir buvęs šios gimnazijos direktorius, mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro vadovas Vladas Kazlauskas. Kitas buvęs janonietis, nusipelnęs civilinės aviacijos pilotas Romualdas Račkauskas, knygos „Autografas dangaus mėlynėje“ autorius, papildė: „Kartais jauti graudulį praėjusių gražių mokslo dienų. Visi, kurie čia matomės, buvom šiek tiek kitokie, o dabar jau pasikeitę, tačiau dvasioje ir širdyje vienodi. Kai šiandien pamatėme jaunimą, išgirdome jų sveikinimus, atrodo, ir patys pajaunėjome“.
Buvę gimnazistai pasakojo įvairiausius nutikimus iš mokyklos laikų. Vienas iš jų jų su šypsena prisiminė: „Buvom devintoj klasėj, čia dar buvo kartu ir pedagoginis institutas, ir buvo tokie stalai ilgi. Mes ten viens kitą vaikydavom, kai pritrūkdavo vietos klasėje ant grindų, užšokdavom ant stalų bei lakstydavom. Ir įeina pedagoginio instituto (dabar Šiaulių universitetas, – red. past.) rektorius Vaclovas Germanas, o aš tiesiai prieš jį nukrentu, toks dilba, ilgas buvau kaip dabar. „Tai ką tu čia, beždžione, darai, sako…“
Sugrįžę janoniečiai prisiminė daug malonių akimirkų, kurios vėl suartino. Netrūko šypsenų, juoko, įdomių pašnekesių. Po pokalbio muziejuje išėję apžiūrėti gimnazijos labai susidomėjo koridoriuose iškabintomis savo klasių nuotraukomis, lankėsi bibliotekoje, apžiūrėjo kabinetus. Gimnazijos garbiems svečiams klarnetu grojo II klasės gimnazistas Lukas Aluzas, dainavo merginų tercetas: Aušrinė Atkočaitytė, Margarita Bogdanova ir Rūta Klungevičiūtė.
Lukas ALUZAS, 
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ redaktorius

SUSITIKIMAS: Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos 103 laidos absolventai gimnazijos muziejuje susitiko po 60 metų.
Ritos MARGEVIČIENĖS nuotr.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Ketvirtadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas