Baigėsi tarptautinis projektas – programa V.O.I.C.E
2021-06-23

    2021 metų sausio – birželio mėnesiais 22 mūsų gimnazijos I-III klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame projekte – programoje V.O.I.C.E (Virtual Overseas Intercultural Cooperation Education) kartu su partneriais iš Regent Christian Academy (Surrey, British Columbia, Canada). Projektas – programa gimė kaip atsakas į Covid-19 pandemijos situaciją. Kai sustojo kelionės ir nutrūko tiesioginis bendravimas su užsienio šalių mokiniais ir mokytojais, Regent Christian Academy mokiniai susibūrė į komandą ir, vadovaudami koordinatoriaus Andrew Berghuis sukūrė programą, kuri leistų bendrauti ir bendradarbiauti per nuotolį. Todėl ir programos pavadinime atsirado žodis “Overseas” – bendravimas tarp žemynų, kuriuos skiria vandenynai ir jūros. Projekto tikslas – užmegzti ryšius su mokiniais iš užsienio, dalintis žiniomis apie savo šalis, gerosiomis mokymosi patirtimis, požiūriais bei įžvalgomis.
Projektas – programa buvo įgyvendinama organizuojant virtualius susitikimus – užsiėmimus tam tikromis temomis. Pagrindinis susitikimų tikslas: tobulinti kalbinius gebėjimus ir tarpkultūrinę kompetenciją, o bendraujant ir diskutuojant su mokiniais, kuriems anglų kalba yra gimtoji, tai daryti buvo lengva. Regent Christian Academy komanda mokė mūsų gimnazistus įvairių komunikacijos strategijų, dalijosi savo patirtimi. Mūsų gimnazijos mokiniai rengė įvairius pristatymus, ruošėsi diskusijoms ir su entuziazmu dalyvavo virtualiuose susitikimuose.
Įvyko 6 projektiniai susitikimai – sausio mėnesį “Country and School” (pristatymus parengė Vėja Baltutytė ir Gerda Andriulytė (IIf kl.) bei Kamilė Laniauskaitė (IIIb kl.), Adrija Biliūnaitė ir Jorė Gelažytė (IIIc kl.), vasario mėnesį “Culture. Music” (pristatymą apie muziką Lietuvoje parengė Toma Marcinkutė ir Agnė Šarauskytė (Ie kl.). Susitikimai vyko Zoom platformoje, kuri leido mokiniams ne tik stebėti vieni kitų pristatymus, klausti klausimus, kartu atlikti interaktyvius testus, bet ir dirbti mažose mišriose grupelėse, kur mokiniai aptarė savo asmeninį požiūrį į įvairius muzikos stilius, kalbėjosi apie savo šalies grožį, savo tautą, savo mokyklą, savo pomėgius.
Trečiojo ir ketvirtojo projektinių susitikimų (kovo ir balandžio mėn.) temos – pilietiškumas, sąmoningumas, atsakomybė. Mokiniai žiūrėjo video, diskutavo mažose mišriose grupelėse apie tai, kad labai svarbu mąstyti globaliai, išmokti suprasti įvairiuose pasaulio kampeliuose gyvenančių vaikų ir jaunuolių kasdienybę, įsijausti į jų patiriamus sunkumus. Abiejų šalių mokiniai po diskusijų grupėse padarė išvadą – norint pakeisti pasaulį, reikia pradėti nuo savęs. Savo mintis kiekvienas projekto dalyvis užrašė virtualioje linoit.com lentoje.
Penktajame susitikime mokiniai nagrinėjo rašytinį XI a. šaltinį, kuriame Saidas Andalūzietis, žymus to meto mokslininkas ir mąstytojas, teigė, kad visi žmonės yra tuo pačiu metu vienodi ir skirtingi, su savo išvaizda, vertybėmis, charakterio bruožais ir kalba. Susitikimo metu mokiniai ugdė kritinio mąstymo gebėjimus, diskutavo apie stereotipus, išankstines nuomones bei jų įtaką žmonių tarpusavio bendravimui.
Šeštasis, finalinis susitikimas, vykęs jau birželio mėn., skirtas projektų temų apibendrinimui bei refleksijai.
Džiugu, kad nors mokyklas skiria labai didelis atstumas, mokiniai vadovaujasi vertybėmis, kurios svarbios ne tik lokaliu mąstu, bet ir globaliai. Mūsų gimnazistai ne tik patobulino kalbinius gebėjimus, bet ir užmezgė draugystes su Regent Christian Academy (Kanada) mokiniais. Tikimės, kad užsimezgę draugystės nenutrūks, kad mokiniai, pajutę bendrystę ir norą keisti pasaulį, bendradarbiaus ir kituose projektuose.

Projekto koordinatorė Lietuvoje, anglų kalbos mokytoja Kristina Urbonienė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas