48 valandos arba 2880 minučių!
2020-10-01

« 11 »

 „Challenge The Challenge!“ Rugsėjo 25-27 dienomis vyko didžiausia  Lietuvos internetinė inovacijų stovykla moksleiviams. Lietuvos Junior Achievement mestą iššūkį priėmė ir trijų dienų verslumo akseleratoriuje dalyvavo virš 500 moksleivių, kurie, susibūrę po 4 – 5 narius, sudarė daugiau nei 140 komandų.   Mums, moksleiviams, 10 iššūkių metė tiek žinomi visuomenės veikėjai, tiek skirtingų sričių profesionalai.

Muzikantas ir aktyvistas Jurgis Didžiulis mums iškėlė klausimą, kaip pasitelkę kultūrą ir meną galime padėti žmonėms su emociniais ir psichologiniais sutrikimais. Šį iššūkį pasirinko komanda „Quality Standards“, kuriai vadovavo Fausta Marcišauskaitė, III c kl., o jai talkino Gabijus Praninskas, III e kl., Juras Ožinskas, III d kl. ir Arijus Keras, III e kl.

Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranskevičius paprašė mūsų  sugalvoti, kaip koks nors buityje ar kasdienybėje naudojamas daiktas galėtų būti ne tik prikeltas naujam gyvenimui, bet ir neštų pelną. Šį iššūkį pasirinko net dvi  mūsų gimnazijos komandos: „FarGo“, kuriai vadovavo Justas Baltramonaitis, III c kl., o jam talkino Martynas Matukaitis, III c kl., Edvinas Gužauskas, III c kl., Rimas Šimkus, III c kl. ir Jovydas Pupelis III c kl. ir kita komanda „Grupuotė“, kuriai vadovavo Gabija Kringelytė, III a kl., o padėjėjos buvo Aistė Bubelytė, III a kl., Ema Paliulytė, III c kl. ir Emilija Melinytė, III c kl.

Lietuvos Junior Achievement  direktorė Andželika Rusteikienė metė mums iššūkį, kaip galėtume telefonus panaudoti klasėje mokymuisi, žinių įgavimui, gebėjimų stiprinimui. Ši iššūkį pasirinko mūsų gimnazijos komanda „Bora Bora“, kuriai vadovavo Gabrielė Šventoraitytė, III c kl., o jai talkino Gabija Astrauskaitė, III e kl., Kristijonas Stanelis, III d kl. ir Aldas Vertelis, III a kl.

Internetinio renginio metu mes kūrėme savo idėjos prototipus bei video pristatymus vadovaudamiesi „Desing Thinking“ metodu. Šis metodas – tai kūrybinio mąstymo,  problemų sprendimo ir idėjų generavimo metodika. Jos principai remiasi aiškiais idėjos tobulinimos etapais, kurie leidžia įžvelgti inovacijas kasdienėje aplinkoje ir kurti į žmogų orientuotus produktus bei paslaugas. Kilus klausimams visuomet pagalbos ranką ištiesdavo mentorių komanda ir ekonomikos mokytoja.

Visos dalyvavusios komandos buvo suskirstytos į 3 pogrupius ir net dvi mūsų gimnazijos komandos, surinkusios vienodą balų skaičių, pateko į TOP 18 – uką, tai komandos  „FarGo“ ir „Grupuotė“, kurios sekmadienį turėjo tiesioginį interviu su komisijos nariais.

Šioje stovykloje įgyta patirtis skatino problemas spęsti išradingai ir pozityviai, mokė pastebėti galimybes bei dirbti komandoje. Įgytą patirtį būtinai panaudosime kurdami jaunąsias bendroves.

Mūsų sukurtų prototipų ir video pristatymų vaizdo įrašus galite žiūrėti pateiktuose nuorodose bei nuotraukose.

Komandos „Grupuotė“ vadovė Gabija Kringelytė, III a kl.

Komandos „FarGo“ 1.1  1.2  darbo momentai,

1, 2, 3, 4, 5  prototipas:

https://www.youtube.com/watch?v=-7D9nKZe7AU   video Pitch’as

Komandos „Grupuotė“ Video pitchas:

https://drive.google.com/file/d/16ce-3zq3GQfMsoByJmeyDGark-bw5FLr/view

Komandos „QUALITY STANDARDS“ prototipas:

https://marvelapp.com/prototype/b8gf8h3

Video pitchas: https://m.youtube.com/watch?v=PThBkpEnWV8

Komandos „Bora Bora“ video  pitchas:

http://bit.ly/_BoraBora1_

 

 

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas