Olimpinės kartos projektas gimnazijoje
2018-11-29

« 6 »

Lapkričio mėnesį baigtas įgyvendinti Olimpinės kartos projektas gimnazijoje. Pagrindinis projekto tikslas jaunimui diegti olimpizmo idealus, olimpines vertybes, principus ir kultūrą, ugdyti jų vertybes ir nuostatas.  Sporto komitetas kartu su iniciatyvine projekto grupe numatė sporto, šviečiamąją, kultūrines veiklas, bei pasikviesti svečius iš ,,Juventos“ progimnazijos, bei ,,Godos“ dienos centro lankytojus – muzikantus.

Inicijuotas pokalbis tema ,,Visi skirtingi, bet stiprūs kartu“ atskleidė, kad sportas yra priemonė įveikti skirtumus ir įtraukti žmones su negalia bendrai veiklai.  Mokytojos I. Vidžiūnienės iniciatyva buvo atidaryta puiki piešinių paroda ,,Pieštuko magija“, kurios darbų autoriai žmonės su negalia.  Spalio mėnesį visa bendruomenė dalyvavo ,,Dienoje Kitaip”.  Renginys vyko skirtingose erdvėse, bei skirtingais etapais. Nuo ryto pirmokai ir antrokai dalyvavo gimnazijos savivaldos naujų narių motyvacinių kalbų pristatyme, vėliau rinkosi į klases, skirstėsi į komandas ir kartu su auklėtojais įveikinėjo orientavimosi užduotis po miestą. Tai pareikalavo klasių bendruomenes susitelkti ir dirbti kartu. Tuo metu vyresnieji gimnazistai ŠU auditorijoje, turėjo galimybę išgirsti olimpiečio Mindaugo Žukausko ir profesionalaus orientacininko Viliaus Aleliūno pasidalijimų apie sportą, sveikatą ir kitą. Pagrindinės renginio akimirkos vyko sporto salėje, kur  socialinė pedagogė Ilona Atkočaitienė kalbėjo apie skirtumus, sveikatą ir pristatė atvykusius svečius iš ,,Godos“ dienos centro – Spalvų orkestrą, bei jų vadoves. Būgnais atliekami kūriniai suvirpino ne tik orą, bet ir susirinkusių širdis. Palydėję šūksniais, plojimais ir šypsenomis muzikantus pakvietė drauge dalyvauti aktyvioje veikloje. Dėliojo ,,kryžiukus- nuliukus“, dalyvavo ,,Kaladėlių mūšyje, išbandė taiklumą atsisėdus, atsistojus, ieškojo paslėptų žodžių, žaidė tinklinį ,,kitaip“ ir t.t. Rungtyse teisėjavo sporto komiteto nariai, bei savanoriai. Kūno kultūros mokytojai Edvinas Gedgaudas, Linda Gudaitė, Rima Kalvelienė apibendrino renginį, padėkojo svečiams ir apdovanojo aktyviausias klases.

Kitas šaunus renginys ,,Protų kovos“  Janųjų protų lyga Olimpine tematika įvyko lapkričio mėnesį , Viešoje bibliotekoje. Puikiai suorganizuotas renginys vyko ne tik mūsų gimnazijos ar Šiaulių bendruomenėms, bet ir Vilniaus, Klaipėdos jaunimui. Sukurtas filmukas pristatytas Olimpinės kartos nariams. Didžiuojamės  JPL iniciatoriumi Edgaru Sviščiovu, kuris aktyviai dalyvauja bendruomenės gyvenime, vadovauja sporto komitetui, siekia Dofe sidabro lygio, vadovauja ,,Sniego gniūžtės“ grupėms.

Po refleksijos ir atviro stalo diskusijos galima teigti, kad projekto Olimpinė karta tikslai įgyvendinti, švietimas, sportas ir kultūra, ugdant vertybes formuoja visapusišką asmenybę!

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas