PROJEKTAS MOKSLEIVIŲ PRAKTIKOS SAVAITĖ

Akimirkos iš moksleivių praktikų įstaigose

« 35 »

Projektas „Moksleivių praktikos savaitė 2014“

 

« 23 »

Apie 40 Juliaus Janonio gimnazijos moksleivių rudens atostogų (spalio 27 – 31 dienomis) metu kasryt skubėjo į „darbą“ Šiaulių miesto įstaigose ir įmonėse. Per penkias darbo dienas pasisemta naujų įspūdžių, įgyta patirties.    “ Moksleivių praktikos savaitė“ organizavo gimnazijos profesijos patarėja Sigita Stonkienė.  Daugiausia mokinių dėmesio sulaukė praktika Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, čia mokomąją praktiką įvairiuose skyriuose atliko 11 mokinių. Besidomintys grafika, spaudos dizainu, reklama darbavosi AB „Pramuštgalvis“, galvojantys apie turizmo ir verslo studijas – Šiaulių turizmo informacijos centre.  Svajojančius apie vaidybos studijas priėmė Šiaulių dramos teatras,  būsimuosius žurnalistus  –  VšĮ SPLIUS. Šiaulių apygardos administraciniame teisme gimnazistai susipažino su teismo funkcijomis,  DNB banke „pasimatavo“ bankininko profesiją,  Šiaulių saldainių fabrike „Rūta“ išbandė dizaino, vadybos, marketingo pozicijas, o miesto koncertinėje įstaigoje „Saulė“ įgijo renginių organizavimo patirties.

Savo patirtį moksleiviai vertino įvairiai, tačiau visi sakė, kad būtinai rekomenduotų dalyvauti visiems gimnazistams. Teigiamai praktiką vertino ir tie, kurie teigė supratę, kad išsirinktoji profesija jiems nelabai tinka. Po praktikų pristatymo visiems praktikantams įteikti dalyvių pažymėjimai.

Gimnazija dėkinga visoms anksčiau minėtoms įstaigoms ir įmonėms,  geranoriškai sutikusioms bendradarbiauti, padedant jaunimui atrasti savo gyvenimo kelią.

Moksleivių praktikos savaitė 2015

« 6 »

Moksleivių praktikos savaitė 2016

« 14 »

Projektas „Moksleivių praktikos savaitė 2017“

Gimnazistai ragino pirmokus: geriausia pažintis su profesija – įstaigose   

« 9 »

Lapkričio 16 dieną gimnazijos projekto „Moksleivių praktikos savaitė“ dalyviai pristatė savo praktikų patirtį I klasių gimnazistams. Per rudens atostogas organizuojama „Moksleivių praktikos savaitė“ –  jau šeštus metus vykstantis ugdymo karjerai projektas, suteikiantis galimybę aktyviems ir motyvuotiems moksleiviams išbandyti įvairias profesijas. Džiaugdamiesi įstaigose ir organizacijose sukaupta patirtimi, praktikantai patarė pirmokams nesnausti ir pasisemti realios darbinės patirties įmonėje iš pasirinktos srities.

Apie 60 gimnazistų visą rudens atostogų savaitę arba keletą dienų (priklausomai nuo konkrečios įstaigos galimybių) vietoje pamokų keliavo į pasirinktą darbo vietą, kurioje įsiliejo į konkrečių įmonių ir organizacijų darbuotojų komandas, atliko užduotis, dalyvavo vidiniuose organizacijų procesuose. Šiais metais gimnazistų intensyviam profesiniam veiklinimui talkino net 20 miesto įstaigų ir įmonių – seni ir nauji gimnazijos socialiniai parneriai, o iš viso šiais mokslo metais  mažiausiai dviejų dienų praktikose dalyvavo per 80 gimnazistų.  Esame dėkingi įstaigoms už geranoriškumą ir toleranciją bei už tai, kad atveria gimnazistams duris.

Sigutė STONKIENĖ, profesijos patarėja

Projektas „Moksleivių praktikos savaitė 2018“

Apie septyniasdešimt gimnazistų ir šiais mokslo metais rudens atostogas skyrė pažinčiai su profesija – dalyvavo tradiciniame tęstiniame gimnazijos projekte „Moksleivių praktikos savaitė“. Gimnazistai vietoje pamokų keliavo į pasirinktą darbo vietą, kurioje įsiliejo į konkrečių įmonių komandas, atliko užduotis, tiesiog „šešėliavo“, susipažino su juos dominančiomis profesijomis iš pirmų lūpų. Šį rudenį su gimnazija sutiko bendradarbiauti 17 miesto įstaigų ir įmonių – dėkingi joms, kad gaišta savo laiką ir atveria mūsų moksleiviams duris. Projektą „Moksleivių praktikos savaitė“ organizuoja profesijos patarėja Sigita Stonkienė.

Geriausia pažintis su profesija – asmeninė patirtis

Turizmo informacijos centras Ieva Pilvinytė

Prasmingos rudens atostogos “Šiaulių naujienų” redakcijoje

Spalio 28 dieną nuvykau į ,,Šiaulių naujienų” redakciją –  atlikti čia praktiką ir kuo daugiau sužinoti apie žurnalisto profesiją.

Nuvykusi į redakciją,  susiradau populiaraus dienraščio vyriausiąją redaktorę Romualdą Urbonavičiūtę. Ji glaustai ir argumentuotai papasakojo, ką reiškia būti  žurnalistu. Taip pat skyrė užduotį: tos pačios dienos vakarą nuvykti į Šiaulių dailės galeriją, kurioje vyko Lietuvos dailės teoretiko bei kritiko Virginijaus Kinčinaičio paskaita ,,Autsaiderių menas”. Apie tai parašiau nedidelį straipsnį. Kartu su redaktore išanalizavome padarytas klaidas, aptarėme svarbiausius informacinio žanro reikalavimus.

Kita dieną kartu su redaktore padarėme galutines išvadas, susitarėme: mano straipsnis bus išspausdintas ,,Šiaulių naujienose’’.

Praktikos redakcijoje metu gavau daug prasmingų patarimų, įgijau naudingos patirties. Visiems, norintiems susipažinti su kokia nors profesija, patariu – nebijokite bandyti. Eikite į jums įdomių profesijų įstaigas, šešėliaukite, atlikite dominančios profesijos praktikas, savanoriaukite – tai duos tikrai naudingos, nepamirštamos patirties ir galbūt padės apsispręsti, ar tikrai norite pasirinkti būtent šią profesiją. Mūsų gimnazijoje mokinių  “praktikas”, kurių metu gimnazistai miesto įstaigose ir įmonėse susipažįsta su juos dominančiomis profesijomis,  organizuoja profesijos patarėja Sigita Stonkienė

Dominyka Sutkutė,
žurnalistų klubo  ,,Tebūnie Šviesa” narė

 

Atnaujinta 2019-02-01
  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas