Janoniečių apsilankymas Kauno tvirtovės VII forto gamtos ir tiksliųjų mokslų laboratorijose
2021-09-06

« 9 »

 

Paskutines vasaros dienas janoniečiai praleido kaip niekad įdomiai ir prasmingai. Rugpjūčio 30 – 31 dienomis I ir II klasių mokiniai vyko į Karo paveldo centrą – Kauno tvirtovės VII fortą. Šiame centre įkurtose laboratorijose vyko gamtos ir tiksliųjų mokslų užsiėmimai. Dalyvavome  net keturiose labai skirtingose laboratorijose: matematikos, biologijos, chemijos ir  fizikos.

Kauno tvirtovės VII forte eksperimentai ir demonstracijos tapo įtraukiančiu užsiėmimu mums visiems! Teorinės žinios bei sudėtingų gamtoje vykstančių reiškinių paaiškinimai čia pateikiami remiantis praktiniais pavyzdžiais, skatinant kiekvieną dalyvį savarankiškai atlikti išgirstą informaciją iliustruojančius bandymus, užduotis.

Matematikos užsiėmime išbandėme senovinę dėlionę – tangramą, kurios dėka galime patys įrodyti Pitagoro teoremą. Susipažinome su įvairiomis 2D ir 3D dėlionėmis, Soma kubu, prisiminėm kūgio savybes ir patys  sau metėm tikrą IQ iššūkį. Chemijos laboratorijoje susipažinome su organine chemija ir pasigaminome cheminį dažiklį. Biologijos užsiėmime bandėm išgauti bananų DNR. Edukacinių užsiėmimų vadovai – mokytojai buvo draugiški, pajuokaudami išaiškino sudėtingus mokslų niuansus. Laikas Kauno tvirtovės VII forte praėjo greitai, bet tuo pačiu labai naudingai ir linksmai.

Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijoje įgyvendinant projektą „Mokinių ugdymosi pasiekimų gerinimas diegiant kokybės krepšelį“  (kuratorė direktoriaus pavaduotoja  ugdymui Zita Stankevičienė), mums suteikiamos tokios tobulėjimo, pažangos ir mokymosi motyvacijos  galimybės. Dėkojame savo mokytojams, kurie mus lydėjo į Kauną: istorijos mokytojai Kristinai Murauskienei, biologijos mokytojai Rasai Dabregaitei, geografijos mokytojai Gitanai Kazimieraitienei ir matematikos mokytojai Jūratei Gedminienei. Dėkui už tokią įsimintiną kelionę!

Gytė Labanauskaitė, II b klasė,
Gitana Kazimieraitienė, klubo „Žemės draugai“ vadovė

Janoniečių įspūdžiai:

Kristina ir Danielė, I d klasė: Kelionė į Kauną sukėlė daug įspūdžių. Diena praleista produktyviai ir naudingai. Pritaikėme pamokų žinias praktikoje, atliekant eksperimentus. Buvo smagu komunikuoti su naujais žmonėmis. Esame patenkintos už galimybę aplankyti Kauno VII fortą ir už galimybę išmokti naujų dalykų.

Milda Marija, II e klasė: Išvyka į Kauną buvo labai įdomi, informatyvi. Ypač paliko įspūdį IQ iššūkis ir veiklos DNR laboratorijoje. Džiaugiuosi, kad mokausi J.Janonio gimnazijoje, kuri suteikia galimybę patirti tokius iššūkius.

Urtė, II e klasė: Kelionė buvo kupina puikių įspūdžių. Visos veiklos VII forte labai patiko. Labiausiai įsiminė matematikos IQ iššūkis, kurio metu dėliojome įvairiausias figūras iš detalių, sprendėme logines užduotis.

Liucija, II b klasė: Buvo labai smagu, mokytojai buvo draugiški, gebėjo įdomiai, linksmai vesti veiklas. Labai patiko biologijos ir chemijos eksperimentai!

Akvilė, II b klasė: Džiaugiuosi, kad važiavau! Rekomenduoju! Išmokau naujų dalykų, kurie pravers gimnazijoje.

Eva, II d klasė: Man labai patiko visos veiklos, bet įsimintiniausia buvo, kai iš banano traukėme jo DNR! Šių  edukacijų dėka ne tik praplėčiau savo žinias, bet ir labiau pažinau savo klasiokus ir susipažinau su naujais žmonėmis!

Agnė, II e klasė: Man patiko visos edukacijos. Labiausiai patiko gaminti oranžinius dažus chemijos laboratorijoje ir tirti banano DNR. Nesitikėjau taip smagiai praleisti laiko paskutinę vasaros dieną!

Fausta, II b klasė: Buvo įdomiau, nei aš tikėjausi prieš kelionę. Mokytojai labai linksmi ir draugiški. Net pamąstymo užduotis, kurios buvo sunkios, atlikome smagiai. Nu, kaip gerai, kad važiavau į šią ekskursiją!

Elija ir Liepa, II c klasė: Išvyka į Kauno VII fortą  buvo tikrai labai įdomi, prasminga ir linksma. Edukacijose ne tik sužinojome naujų dalykų, bet ir juos pritaikėme praktinėse veiklose. Ačiū!!!

Giedrė, II c klasė: Kauno VII forte buvo labai įdomu. Labai patiko matematiniai uždaviniai – mokytis apie kūgį ir braižyti paraboles, elipses.

Kristupas, Žanas ir Joris, II d klasė: Kauno VII forte mums patiko viskas, ypač biochemijos eksperimentas su banano DNR. Daug įspūdžių patyrėme biologijos ir matematikos edukacijose. Be to, čia labai skanus maistas ir dar gavome nemokamai ledų! Mielai sugrįžtumėm dar kartą!

Vilius, II c klasė: Visose veiklose sužinojau kažką naujo, išgirdau naujų mokslo faktų. Vertingai praleidau laiką. Ačiū gimnazijai už šią kelionę!!!

 

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas